Édesanyák Hete 2017

• 2017. Április 26. - 2017. Május 5.

Május 3-5. között kerül megszervezésre az Édesanyák Hete programsorozat Marosvásárhelyen. Az eddig Születés Heteként ismert rendezvény szervezői a Familia Centrum Egyesület, a Gyulafehérvári Caritas Korai Nevelő és Fejlesztőközpontja, a Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ, valamint a VÉDEM – Marosvásárhelyi Édesanyák Egyesülete.

Az esemény Facebook-oldala itt érhető el.

A rendezvény részletes programja:

Május 3., szerda
    Megnyitó - program ismertetése
    A Család születik című rajzkiállítás megnyitója. A rajzokat a Református Kollégium elemi osztályos diákjai készítették.
    Szüléssel kapcsolatos kérdések, félelmek - beszélgetés Keresszegi Petrás Tünde szülésfelkészítő vezetésével
    Helyszín: Deus Providebit Ház, a Gyulafehérvári Caritas gyűlésterme, I. emelet.
    A kiállítás rajzai a földszinten, az előtérben tekinthetők meg.

18:00-19:30
    Apa-lánya kapcsolat: mi az, amit csak az apa adhat meg gyermekeinek?
    Meghívottak: Sebestyén Aba színész, Bakó Marika lelkigondozó. Moderátor: Cosma István pszichológus-terapeuta.
    Helyszín: Ama Deus keresztény kávéház, Forradalom utca 8. szám

Május 4., csütörtök
    16:00-17:30
    Miért nem mindegy, hogyan szülünk/születünk? - beszélgetés Mărgulescu Melinda, Lamaze szülésfelkészítő, dúla vezetésével

Szoptatás és hozzátáplálás. Meghívott: Lorenzovici Anna családorvos

Május 5., péntek
    14:00-15:00
    A babamasszázs jótékony hatásai - Mezei Borbála gyógypedagógus vezetésével. Be lehet kapcsolódni kisbabával és várandósként is - javasolt babapléd és babaolaj. Előzetes bejelentkezés szükséges a borbala.mezei@caritas-ab.ro címen.
    Helyszín: Deus Providebit Ház, a Gyulafehérvári Caritas Cseperedő terme, földszint

15:00-16:00
    Trezy pelenkák - mosható pelenkák - beszélgetés Bányász Dorottyával, a Trezy mosható pelenkák megalkotójával.

16:00-17:30
    Szülni és születni jó - beszélgetés Tölgyesi Izabella bába és újszülöttkövetésben dolgozó szakemberrel

16:00-17:00
    Család születik című rajzkiállítás méltatása
    Helyszín: Deus Providebit Ház, Szent Mihály terem

17:00-18:00
    Színielőadás gyerekeknek - A Familia Centrum Egyesület kereteiben működő marosvásárhelyi színicsoport és a marosszentgyörgyi Sepszkir színikör meglepetéselőadása Domokos-Gáll Ágnes és Halmágyi Éva bábszínészek vezetésével.
    Helyszín: Deus Providebit Ház, Szent Mihály terem

18:00-19:30
    Meditáció mint eszköz. Relaxációs módszerek a szülésben - beszélgetés Becsky Borbála klinikai pszichológus, mentálhigiénés szakember, pszichoterapeuta vezetésével.

Belépődíjak: 5 lej/előadás, 10 lej/nap

0 Hozzászólás