Search form

    SZOCIÁLPEDAGÓGUS

  • A Gyulafehérvári Caritas Szociális Ágazatán belül működő „Társadalmi beilleszkedést elősegítő program” szociálpedagógust alkalmaz a marosszentgyörgyi „Hand in Hand – Nappali Foglalkoztató Központjába”, Marosszentgyörgyre. Bővebb információ az állással kapcsolatban alább olvasható.

    A leendő munkatárs feladatai lesznek:

    • foglalkoztató tevékenységek megtervezése és lebonyolítása gyerekek számára,
    • az ellátott gyerekek szüleivel való együttműködés, szülőcsoportok lebonyolítása,
    • az iskola tanáraival való kapcsolattartás, a gyerekek iskolai eredményének és fejlődésének periódikus ellenőrzése,
    • közösségi programok szervezése, lebonyolítása,
    • a Nappali Foglalkoztató csapatával való szoros együttműködés, a központ működtetésében felmerülő tevékenységekbe való bekapcsolódás,
    • a szakmai teamben való aktív részvétel az ellátottak egyéni beavatkozási terveinek elkészítésében, és megvalósításában,
    • egyéni felzárkóztatás, kiscsoportos tevékenységek lebonyolítása.

    A jelölttel szemben támasztott elvárások:

    • közép- vagy felsőfokú pedagógiai végzettség, esetleg más szakirányú felsőfokú végzettség segítő szakmában (szociálpedagógus, szociális munkás, pszichológus, gyógypedagógus),
    • a magyar, de kíváltképp a román nyelv ismerete, hiszen a gyerekekkel a csoportfoglalkozások román nyelven is történnek,
    • számítógép-kezelői ismeretek (office csomag, internet),
    • hajlandóság képzéseken való részvételre,
    • jó kommunikációs- és szervezői készség,
    • keresztény értékrend,
    • empátia, pontosság, rugalmasság, önkontroll,
    • rugalmas munkaidőhöz való alkalmazkodási képesség.

    Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

    • szociálpedagógusi képesítés,
    • idegen nyelv ismerete (angol/német),
    • tapasztalat hátrányos helyzetű gyerekekkel való munkában,
    • technikai eszközök kezelése (fényképezőgép, projektor),
    • B. kategóriás hajtási jogosítvány.

    • magyar nyelven, kézzel írt szándéknyilatkozat (motivációs levél, legtöbb 1 oldal),
    • szakmai önéletrajz (europass),
    • releváns oklevelek másolata.

    A jelentkezési dosszié elektronikusan is küldhető, illetve leadható személyesen is a szervezet székhelyén.

    A vizsgáztatóbizottság fenntartja az előválogatás, és adott esetben a gyakorlati megmérettetés jogát.

    A kiválasztott személyeket telefonon értesítjük az interjú időpontjáról, legkésőbb 2018 május 31-ig.

    Röviden rólunk: Több mint 25 éve dolgozunk a közösségért. Jelenleg 5 megyében vagyunk jelen. Küldetésünk a szeretetszolgálat, a karitatív lelkület terjesztése és a szociális igazságosság előmozdítása.

    A Roma Integrációs Program a roma közösség társadalmi beilleszkedését támogatja. A roma embertársainkkal való munkában szem előtt tartjuk szükségleteiket, és az erőforrásaikra próbálunk alapozni.

    Munkavégzés helye: Marosszentgyörgy
    Jelentkezési határidő: 2018. május 28.
    Kapcsolattartó személy: Hompoth Hanna Erika
    E-mai cím: jobs@caritas-ab.ro
    Telefonszám: 0733-062.681
    Iroda cím:

    Marosvásárhely, Rózsák tere, 61. szám.

  • Aktuális

    Péntek, 2018. Május 18.

    Az Erasmus+ pályázat hat ország roma integrációjával foglalkozó szakemberének nyújtott lehetőséget, hogy együtt egy olyan könyvet/tanári segédanyagot hozzanak létre, amely egyedülállóan fog

    Hétfő, 2018. Május 07.

    Adományodat közösen kiflivé és a rászoruló gyerekek mosolyává varázsoljuk!