Konferencia a mélyszegénységről

• 2018. Szeptember 26. - 2018. Október 10.

„A mélyszegénység csökkentésének lehetőségei és újrateremtésének megelőzése” címmel szervezünk konferenciát Székelyudvarhelyen október 9-én.

A konferencia célja a hátrányos helyzetű közösségek felzárkóztatása terén létező jó gyakorlatok és módszerek bemutatása, valamint a témában érintett szakemberek közötti párbeszéd kialakulásának elősegítése a mélyszegénység megelőzésének és csökkentésének lehetőségei témában.

A konferenciára meghívást kapnak a szociális felzárkóztatás témájában érintett közintézmények vezetői és munkatársai (Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóságok, Megyei Munkaerőfoglalkoztatási Ügynökségek, Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökségek, Megyei Tanfelügyelőségek, Közegészségügyi Igazgatóságok), a „UNITED NETWORKS – Integrált kezdeményezés a hátrányos helyzetű közösségek felzárkóztatásáért” programban együttműködő önkormányzatok képviselői és szakembereiroma közösségek képviselőicivil szervezetek és oktatási intézmények képviselői.

A rendezvény időpontja: 2018. október 9., 9 óra
    Helyszín: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala, Városháza tér 5. szám, Szent István terem

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát kérjük, jelezze az imola.fuzi@caritas-ab.ro emailcímre legkésőbb október 2-ig.

PROGRAM:

9:00 – 9:30   Regisztráció
       9:30 – 9:40   A konferencia megnyitása:
                             Orbán Árpád, alpolgármester – Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala
                             Ludescher László, igazgató – Gyulafehérvári Caritas – Szociális Gondozás Ágazata
      9:40 – 10:00  „Dr. Ámbédkar Gimnázium és Martin Luther King Kollégium”
                               Derdák Tibor és Orsós János (HU)
    10:00 – 10:20   Együttműködések generálása a szegregátumokban
                                L. Ritók Nóra, Igazgyöngy Alapítvány (HU)
    10:20 – 10:40  Közösségi részvételen alapuló szociális lakhatás
                               Dr. Adorjáni Júlia, Dr. Tonk Gabriella, ARTEMIS Egyesület, Kolozsvár
    10:40 – 11:00  Romákat célzó programok kommunikációs kihívásai

Kadét Ernő, Roma Sajtóközpont (HU)

11:00 – 11:20  Kávészünet

11:20 – 11:40  Motiválás a cigány telepeken?
                              Both Emőke, BAGázs Egyesület (HU)
    11:40 – 12:00  Mit kellene elérni kormányzati, szakpolitikai, politikai szinten, ha a romák integrációjáról beszélünk?
                               Lantos Szilárd, Máltai Szeretetszolgálat (HU)
    12:00 – 12:20  A roma integrációs programok alapfeltételei
                              Nun András, Autonómia Alapítvány (HU)
    12:20 – 12:40  Integrált helyi fejlesztés Bölön Községben

Gáj Rozália, Bölön Község, Kovászna megye

12:40 – 13:55  Ebédszünet (Hotel Küküllő, Városháza tér 16. szám)

14:00 – 15.30  Panelbeszélgetés

Részt vesz: Kadét Ernő, Derdák Tibor, Orsós János, Tonk Gabriella, Adorjáni Júlia, Gáj Rozália

15:30 – 15:45  Kávészünet

15:45 – 17:15  Panelbeszélgetés
                            Részt vesz: Nun András, Béres Tibor, L.Ritók Nóra, Both EmőkeLantos Szilárd

A konferencia Székelyudvarhely Megyei Jogú Város helyi tanácsának támogatásával valósul meg. Partnereink: Székelyudvarhelyi Szociális Akciócsoport Egyesület, valamit Maros, Hargita és Kovászna megyék Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóságai.

0 Hozzászólás