Romák egy befogadóbb társadalomban: Közösségépítők konferenciája - Gyulafehérvári Caritas

Romák egy befogadóbb társadalomban: Közösségépítők konferenciája

• 2019. Szeptember 16. - 2019. Október 20.

Tisztelettel meghívjuk a Romák egy befogadóbb társadalomban című konferenciára, amely a Gyulafehérvári Caritas UNITED NETWORKS – Integrált kezdeményezés a hátrányos helyzetű közösségek felzárkóztatásáért programja és az Iránytű a munka világához projektje keretében kerül megszervezésre.

A konferencia célja a hátrányos helyzetű, roma közösségek felzárkóztatására irányuló, magyarországi jó gyakorlatok és módszerek bemutatása, illetve szakemberek közötti párbeszéd kialakulásának elősegítése az oktatás, a lakhatás, tolerancia, illetve a foglalkoztatás témákban.

A konferenciára meghívást kapnak a szociális felzárkóztatás témájában érintett közintézmények vezetői és munkatársai (Szociális Gondozási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóságok, Megyei Munkaerő-ügynökségek, Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökségek, Megyei Tanfelügyelőségek, Közegészségügyi Igazgatóságok), a UNITED NETWORKS – Integrált kezdeményezés a hátrányos helyzetű közösségek felzárkóztatásáért programban együttműködő önkormányzatok képviselői és szakemberei, roma közösségek képviselői, civil szervezetek és oktatási intézmények képviselői.

A rendezvény időpontja: 2019. október 16.
    Helyszín: Székelyudvarhely, Városháza tér 5. szám, Szent István terem

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Tisztelettel kérjük, hogy részvételi szándékát legkésőbb 2019. október 10-ig jelezze a lap alján elérhető jelentkezési lap kitöltésével és továbbításával az imola.fuzi@caritas-ab.ro email címre.

Kapcsolattartó személy: Füzi Imola, helyi fejlesztési koordinátor – United Networks projekt, telefonszám: 0744335272.

9.30 – 10.00 Regisztráció
    10.00 – 10.30 Nyitóbeszédek
                             Orbán Árpád
    , alpolgármester – Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala
                             Ludescher László, igazgató – Gyulafehérvári Caritas Szociális Gondozás Ágazata
                             Elekes Zoltán, igazgató – Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság
    10.30 – 11.00 Párbeszéddel az elfogadás felé – Előítéletekről roma és nem roma fiatalok között

Szénási Szilvia, UCCU Alapítvány (HU)
    11.00 – 11.30 Kistelepülési fejlesztés önkéntesek bevonásával és célzott adománygyűjtéssel
    Benkő Fruzsina, InDaHouse Hungary önkéntes program (HU)

11.30 – 11.45 Kávészünet

11.45 – 12.15 A magyar kormány „Felzárkózó települések” programjának bemutatása

Bangó Lajos, Magyar Belügyminisztérium (HU)
    12.15 – 12.45 Hátrányos helyzetű fiatalok fejlesztése és megerősítése a munkaerőpiacra való ​                 ​                          integrálásukért
    Nun András, Autonómia Alapítvány (HU)
    12.45 – 13.15 Ahol az aszfalt véget ér – A sepsiszentgyörgyi romák munkaerőpiaci ​                   ​                                           elhelyezkedésének segítése
    ​                         Kerezsi Hajnalka, Gyulafehérvári Caritas, projektbemutatás (RO)
    13.15 – 13.45 Moderátori összefoglaló

14.00 – 15.00 Ebéd (Hotel Küküllő, Városháza tér 16. szám)

15.00 – 16.30 Műhelymunkák az előadókkal és más szakemberekkel (Hotel Küküllő)

1. Lakhatási problémák megoldási kísérletei önkormányzatok és civil szervezetek összefogásával
    Bangó Lajos, Magyar Belügyminisztérium (HU)
    Veres Nagy Tímea, a Sepsi Helyi Akciócsoport Egyesület projektmenedzsere
    Tonk Gabriella, a Pata-Cluj projektmenedzsere

2. Oktatás, tanoda önkéntesek bevonásával
    Benkő Fruzsina, InDaHouse Hungary önkéntes program (HU)
    Raț Cristina, szociológus, BBTE

3. Érzékenyítés, tolerancia egy befogadóbb társadalomban
    Szénási Szilvia, UCCU Alapítvány (HU)
    Adorjáni Júlia, a Pata-Cluj projekt folyamatmenedzsere

4. Foglalkoztatás, integráció a munkaerőpiacra
    Nun András, Autonómia Alapítvány (HU)
    Kerezsi Hajnalka, Gyulafehérvári Caritas

17.00 Közös zárás (Hotel Küküllő)

A konferencia szervezésében partnereink: a Székelyudvarhelyi Szociális Akciócsoport Egyesület, valamit Maros, Hargita és Kovászna megyék Szociális Gondozási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóságai.

Dokumentumok

0 Hozzászólás