Gondviselés Háza Idősek Otthona, Búzásbesenyő

Címkék:

A Maros megyei Szentpál községhez tartozó Búzásbesenyőben 2014. júniusában nyitotta meg kapuit az idősotthon. Nem véletlenül kapta a Gondviselés Háza nevet, hiszen a Gondviselő jelenlétében gondoskodunk olyan idős személyekről, akiknek már nehéz a magányt elviselni, akiknek már hiányzik az odafigyelés, a biztonságérzet, és akik vágynak egy kisebb családias hangulatú közösségre.

Az intézmény missziója:
    az idős emberek részére nyújtott szociális szolgáltatások népszerűsítse egy olyan családias környezetben, ahol a kedvezményezettek méltóság- és tiszteletteljes bánásmódban részesülhetnek,
    az idősek számára létrehozott központok megbélyegzésének megfékezése a köztudatban, minőségi szolgáltatások biztosítása által.

A központ célkitűzései:
    Az idős személyeknek nyújtott szociális szolgáltatások infrastruktúrájának javítása;
    Az idős személyek állapotának helyreállítása;
    Az idős személyek életminőségének javítása;
    A szociális szolgáltatások elérhetőségének javítása az idős személyek számára.

Minőségi és teljes körű szociomedikális szolgáltatásokat nyújtunk idős személyek részére:
    16 férőhely a bentlakók számára;
    8 darab kétágyas szoba, saját fürdőszobával – az idős személyek szükségleteit ellátó felszereléssel: vészcsengő, speciális igényű személyeknek kialakított zuhanyzó;
    Kezelő- és ápolóterem;
    Nappali;
    Étkező;
    Sétálásra kialakított terek;
    Speciálisan kialakított felvonó;
    Virágoskert és udvar;
    Zöldövezet.

Tevékenységeink:
    Kulturális programok;
    Filmklubok;
    Társasjátékok;
    Csoportos foglalkozások;
    Terápiás foglalkozások;
    Kirándulások;
    Interaktív, közös programok a búzásbesenyői általános iskola gyerekeivel;
    Lelki, vallásos tevékenységek;
    Látogatások.

Olyan nyitott közösség tagjai vagyunk, ahol a helybéli emberek nemcsak meglátogatnak, hanem szociális és anyagi támogatást is nyújtanak.

A bentlakók kiválasztásának módozata – az iratcsomó tartalma:
    Kérés, amelyben az intézmény szolgáltatásait kívánják igénybe venni (letölthető innen >>>);
    A családorvos által kiállított orvosi levél;
    Az intézmény szociális munkása és egészségügyi asszisztense által készített esetfelmérés;
    Az önállóság mértékét meghatározó űrlap (letölthető innen >>>);

Az Otthonba való beutalásra vonatkozó rendelet kiállítása során az alábbiakat vesszük figyelembe:
    A személy életkora;
    Családi állapot (hozzátartozók hiánya, betegségben szenvedő férj/feleség, külföldön/más helységben élő gyerekek vagy azok hiánya, stb.);
    Anyagi helyzet;
    Alapápolás szükségessége;
    Az önállóság mértéke.

A kérelmezőket/kedvezményezetteket a fent bemutatott iratcsomó leadása után számított 14 napon belül értesítjük az intézmény döntéséről.

A kedvezményezettek beutalására vonatkozó eljárás:
    Minden érdeklődő meglátogathatja az Otthont, hogy megismerje a lakhatási és az itt zajló tevékenységek körülményeit.
    Az Otthonba való beutalásra vonatkozó eljárásról szóló bővebb információk (román nyelven) ide>>>  kattintva találhatók.
    Az Idősotthon és a kedvezményezett vagy annak törvényes képviselője között szerződéskötésre kerül sor a szükséges és személyre szabott szociális szolgáltatásokra vonatkozóan.
    Amennyiben az Otthonban való tartózkodás során új igények merülnek fel, a szerződésben feltüntetett feltételek, szolgáltatások egy kiegészítő okirat formájában módosulnak/egészítődnek ki.

A beutaláshoz szükséges dokumentumok:
    Típuskérvény (letölthető innen >>>);
    Születési bizonyítvány;
    Házassági okirat;
    Személyi igazolvány;
    Családorvosi igazolás;
    Nyugdíjszelvény.

A szociális szolgáltatások hozzájárulásának pénzbeli értéke az esetfelmérés eredményeinek és az önállóság mértékének függvényében alakul. / HG 886.

Dokumentumok

Kapcsolattartó személy: