Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont

A Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontban, közismert nevén Cseperedő programban, játékos formában fejlesztjük az olyan alapkészségeket, mint a nagymozgás, egyensúly, tájékozódás, beszéd, szociális készség, figyelem, emlékezet, ritmusérzék. Hangsúlyt fektetünk a kisgyermek (0-6 éves) fejlődésének nyomon követésére, a szülő-gyermek kapcsolat mélyítésére, a kisgyermekes családok szocializálására és a modellnyújtásra. A programok felépítése a gyerekek korosztályának és szükségleteinek megfelelő, a tevékenységek egyéni vagy csoportos formában heti rendszerességgel zajlanak. A gyermekek és szüleik év közben az épp aktuális ünnepnek megfelelő tematikus közösségformáló tevékenységeken vesznek részt, megtapasztalva a közösség megtartó erejét.

Egyéni foglalkozások:
    • Megkésett vagy eltérő fejlődést mutató gyermekeknek gyógypedagógiai vagy mozgáskompetenciai fejlesztése;
    • Segítő beszélgetés gyermekneveléssel, személyes vagy családi helyzettel kapcsolatosan;
    • Gyermekágyas program – az újszülött babáknak és családjaiknak szóló, a család otthonában felkínált program.

Csoportos foglalkozások:
    • Cseperedő foglalkozások 2 hónap – 3 év közötti kisgyermekeknek;
    • Ügyességi torna 4-7 éveseknek;
    • Mezítlábas kalandok 4-6 éves gyermekeknek;
    • Kincskereső kaláka 3-6 éveseknek;
    • Ritmikus torna és talajtorna 4-10 éveseknek;
    • Tematikus beszélgetéssorozat szülőknek, gyermeknevelés témában;
    • Várandós program – felkészítő várandós kismamáknak és jövendőbeli apáknak.

Rendezvények:
    • Nyári tábor óvodás gyermekeknek;
    • Téli/nyári bekukkantós napok, ünnepekhez kötött szabadidős programok;
    • Közösségfejlesztő rendezvények.

A Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont munkatársai és elérhetőségei:

Mezei Borbála (egyházmegyei koordinátor)
    0736-004.369, borbala.mezei@caritas-ab.ro
    Munkatársak Maros megyében: Fekete Ágnes-Heini, Furó Boglárka, Fodor Ghizella, Imre-Miklós Dalma, Nagy Annamária, Palotás Hajnal, Tölgyesi Izabella.
    Pápay Kinga (Hargita megyei koordinátor)
    0725-355.638, kinga.papay@caritas-ab.ro
    Munkatársak Hargita megyében: Fekete Andrea, Kassay Noémi, Opra Orsolya, Pápay Kinga, Péter Beáta, Varga Bernadett.

E-mail cím: knf@caritas-ab.ro

A központok címei:
    Marosvásárhely, Rózsák tere 61. szám;
    Csíkszereda, Szent Ágoston tér 1-4. szám;
    Székelyudvarhely, Kossuth Lajos 18. szám;
    Gyergyószentmiklós, Máron Áron 22. szám.

Dokumentumok

Kapcsolattartó személy: