Fogyatékkal élő személyek támogatása

• 0 hozzászólás

A Gyulafehérvári Caritas fogyatékkal élőket támogató szolgálatának küldetése a sérült gyerekek és családjaik életének teljesebbé tétele. Célja a mozgásszervi problémákkal küzdő és korai agykárosodást szenvedett gyerekek, fiatalok fejlesztése. A fejlesztés segítségével megelőzhetjük az elsúlyosodó mozgásszervi problémák okozta fogyatékosságokat.

Kapcsolattartó személy:
    Zsombori Katalin
    Telefonszám:
    0736-102.688

2017. December 13.

Végéhez ért az idei második Pető program Csíkszeredában.

Helyszín: Csíkszereda
    2017. Október 31. - 2017. December 15.

2017. november 27 – december 15. között újra megszervezzük a három hetes fejlesztő foglalkozást Csíkszeredában gyermekek és felnőttek részére.

Bymolnarj
    Oct 11, 2017

Idén is ünnepelni hívta támogatóit és foglalkoztatottjait a Gyulafehérvári Caritas keretében működő gyergyószentmiklósi Esély program. A szombati bálon három kerek évfordulót is ünnepeltek: az Esély Alapítvány létrejöttének 20., az Esély program működésének 15. és az Esély bál szervezésének 10. születésnapját.

Helyszín: Gyergyószentmiklós, Rozmaring vendéglő
    2017. Október 11. - 2017. Október 27.

Hagyományunkhoz híven ezúton mondunk köszönetet azoknak a személyeknek, cégeknek, szervezeteknek, akik az évek során méltányolták és támogatták tevékenységünket.

Bynorvégok
    Oct 10, 2017

Kétnapos konferenciát tartottak Együtt a fogyatékkal élőkért címmel a csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusok Házában. A hétvégi előadásokon és szakmai műhelyeken a felnőtté vált, iskolából kikerülő, fogyatékkal élő fiatalokról beszélgettek. Szó esett a csíkszeredai, enyhén értelmi sérült fiatalok munkaerőpiaci elhelyezkedésének esélyeiről is.

Bymolnarj
    Oct 10, 2017

Negyedik alkalommal szervezték meg szombaton a gyergyószentmiklósi Muskátli vendéglőben az immár hagyományosnak mondható Esélybált. A sérült gyerekekkel foglalkozó Esély Alapítvány eképp köszönte meg támogatóinak az együttműködést. A bálon szülők, gyerekek, támogatók és segítők egyenragú emberekként voltak együtt, egy nagy családként szórakoztak.

Helyszín: Csíkszereda
    2017. Szeptember 20. - 2017. Október 7.

Tizenegyedik éve kerül megszervezésre Csíkszeredában az Együtt a fogyatékkal élőkért című konferencia. A segítő szakmában dolgozó civil szervezetek munkatársait, szakembereket, szülőket és fogyatékkal élőket megszólító rendezvény helyszínéül az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza szolgál (Taploca utca 20. szám).

2017. Július 28. - 2017. Július 28.

A magyarországi Pető András Főiskola Pető Intézete és a Gyulafehérvári Caritas 2017. július 10–28. között három hetes fejlesztő foglalkozásokat szervezett Csíkszeredában.

Bykrisztina.bedo
    Jul 13, 2017

Újra megszervezi Csíkszeredában a Gyulafehérvári Caritas és a magyarországi Mozgássérültek Pető Intézete azt a háromhetes foglalkozássorozatot, amelynek keretében a hungarikumként bejegyzett Pető-módszer segítségével mozgásukban korlátozott gyermekeket és felnőtteket segítenek hozzá a teljesebb élethez.

Pages