Fogyatékkal élő személyek támogatása

• Helyszín: Gyergyószentmiklós
    2018. Június 11.

A gyergyószentmiklósi közösségépítő programba több, mint 100 egészséges és fogyatékossággal élő személy kapcsolódott be.

Helyszín: Csíkszereda
    2018. Június 7. - 2018. Június 15.

Nagy örömmel értesítünk mindenkit, hogy a több éves építkezést követően Csíkszeredában megnyitja kapuit az új Szent Ágoston Fejlesztőközpont.

2018. Május 22.

"Mindannyian mások vagyunk!" mottóval kilencedik alkalommal várták az érdeklődőket Csíkszeredában a május 17-én szervezett figyelemfelkeltő napra.

A Gyulafehérvári Caritas fogyatékkal élőket támogató szolgálatának küldetése a sérült gyerekek és családjaik életének teljesebbé tétele. Célja a mozgásszervi problémákkal küzdő és korai agykárosodást szenvedett gyerekek, fiatalok fejlesztése. A fejlesztés segítségével megelőzhetjük az elsúlyosodó mozgásszervi problémák okozta fogyatékosságokat.

Kapcsolattartó személy:
    Zsombori Katalin
    Telefonszám:
    0736-102.688

2017. December 13.

Végéhez ért az idei második Pető program Csíkszeredában.

Helyszín: Csíkszereda
    2017. Október 31. - 2017. December 15.

2017. november 27 – december 15. között újra megszervezzük a három hetes fejlesztő foglalkozást Csíkszeredában gyermekek és felnőttek részére.

Bymolnarj
    Oct 11, 2017

Idén is ünnepelni hívta támogatóit és foglalkoztatottjait a Gyulafehérvári Caritas keretében működő gyergyószentmiklósi Esély program. A szombati bálon három kerek évfordulót is ünnepeltek: az Esély Alapítvány létrejöttének 20., az Esély program működésének 15. és az Esély bál szervezésének 10. születésnapját.

Helyszín: Gyergyószentmiklós, Rozmaring vendéglő
    2017. Október 11. - 2017. Október 27.

Hagyományunkhoz híven ezúton mondunk köszönetet azoknak a személyeknek, cégeknek, szervezeteknek, akik az évek során méltányolták és támogatták tevékenységünket.

Bynorvégok
    Oct 10, 2017

Kétnapos konferenciát tartottak Együtt a fogyatékkal élőkért címmel a csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusok Házában. A hétvégi előadásokon és szakmai műhelyeken a felnőtté vált, iskolából kikerülő, fogyatékkal élő fiatalokról beszélgettek. Szó esett a csíkszeredai, enyhén értelmi sérült fiatalok munkaerőpiaci elhelyezkedésének esélyeiről is.

Bymolnarj
    Oct 10, 2017

Negyedik alkalommal szervezték meg szombaton a gyergyószentmiklósi Muskátli vendéglőben az immár hagyományosnak mondható Esélybált. A sérült gyerekekkel foglalkozó Esély Alapítvány eképp köszönte meg támogatóinak az együttműködést. A bálon szülők, gyerekek, támogatók és segítők egyenragú emberekként voltak együtt, egy nagy családként szórakoztak.

Pages