Integrációs program romáknak

• 2015. November 23.

E gondolatot és vidám köszöntéseket hagytak emlékbe a Plugor Sándor Művészeti Líceum VII. B osztályos diákjai a Gyulafehérvári Caritas által a sepsiszentgyörgyi Őrkőn működtetett Hátrányos Helyzetű Gyerekek Nappali Foglalkoztató Központjában.

Helyszín: Ozsdola
    2018. Február 9.

A Gyulafehérvári Caritas United Networks projekt kovászna megyei csapata első alkalommal szervezett képzést roma fiataloknak Kézdivásárhelyen.

A prgram célja a szociális integráció elősegítése, a kultúrák közti kapcsolatok építése, közösségek közötti interakciónak a javítása, valamint a helyi roma közösség felzárkóztatását, életkörülményeinek javítását szolgáló stratégia és akcióterv kidolgozása; az oktatáshoz való hozzáférés és iskolaelhagyás megelőzését célzó programok szervezése azon gyerekek számára, akiknél fennáll az iskolaelhagyás veszélye.

Kapcsolattartó személy:
    Korodi Orsolya
    Telefonszám:
    0724-322.909

Elsődleges célunk a gyermekek védelmének érdekében létrejött szolgáltatások biztosítása, az iskolakerülés és -elhagyás megelőzése a gondozói, oktatási, rekreációs-szocializációs, tanácsadási, iskolai és szakmai orientációs tevékenységek, a független élethez szükséges készségek fejlesztések biztosítása által.

Kapcsolattartó személy:
    Leskó Barbara
    Telefonszám:
    0724-322.681

Felzárkóztató és foglalkoztató tevékenységek hátrányos helyzetű gyerekeknek

Egy nappali foglalkoztató központ keretében immár öt éve zajlik Marosszentgyörgyön és Csejden integrációs program a helyi hátrányos helyzetű gyerekek részére. A programról, a tevékenységekről, a programokban részt vevő gyerekekről Korodi-Szász Orsolya központvezetővel beszélgettünk.

Mi a végzettséged, hány éve vagy a Caritasnál? Miért választottad ezt a szakmát?

Helyszín: Marosszentgyörgy
    2017. December 19. - 2017. December 19.

A Marosszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal, a Divers Egyesület, a Gyulafehérvári Caritas-Szociális Gondozás és a "Szent György" Gimnázium, 2017. november 7-én 10.00 órai kezdettel sajtókonferenciát szervezett a Polgármesteri Hivatalban (Petki Dávid út, 130. szám) az Esély mindenkinek Marosszentgyörgyön projekt kezdete alkalmából.

Dec 18, 2017

Több mint 15 millió lej összértékű európai uniós projektet indít Marosszentgyörgy önkormányzata. Ennek célja a szegénység és a társadalmi kirekesztés veszélyének kitett személyek számának a csökkentése. A projektről, amelybe civil szervezetek is bekapcsolódnak, sajtótájékoztatón számoltak be.

Dec 18, 2017

Esély mindenkinek Marosszentgyörgyön címmel indul ma útjára egy európai uniós alapokból finanszírozott terv a Maros megyei településen. A Marosszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal, a Divers Egyesület, a Gyulafehérvári Caritas- Szociális Gondozás és a “Szent György” Gimnázium által felvállalt projekt célja a szegénység és a társadalmi kirekesztés veszélyének kitett személyek számának csökkentése elsősorban a szociálisan kirekesztett 4 közösség (túlnyomóan roma lakosság) köréből.

Dec 18, 2017

A Marosszentgyörgyön és Csejden élő hátrányos helyzetű közösségek felzárkóztatását, a szegénység és a társadalmi kirekesztettség felszámolását célozza az a nagyszabású, hároméves futamidejű európai uniós projekt, amelyet kedden délelőtt ismertettek a Marosszentgyörgyi Polgármesteri Hivatalban.

Helyszín: Ozsdola
    2017. December 12.