Szociális gazdaság

• Bykrisztina.bedo
    In
    Jul 12, 2017
    Évi százezer lejt nyer a Caritas katolikus szervezet egy magyarországi céggel partnerségben kihelyezett ruhagyűjtő-konténereken. A pénzt szociális programjaik támogatására használják fel.
    Hungarian
    2016. November 29.
    Kátránnyal a hideg ellen

800 kilógramm kátrányt adományozott a Gyulafehérvári Caritas Gazdasági Ágazata a csíkszeredai Somlyó utcai romatelep lakóinak. A romaközösségnek pont időben érkezett a segítség, közeleg a tél és a hideg idő.  A mínusz fokok elleni védekezésben nagy segítségükre lesz a mostanra kátránnyal újrafedelezett, eddig beázott házak teteje.

A csíkszeredai Logisztika központ folyamatosan ruházattal és bútorzattal segíti a Csíksomlyón élő, rászoruló roma közösséget.

(Bedő Krisztina)

Bymartonk
    In
    Aug 03, 2016

Havonta több száz kilogramm használt ruhát dobnak a háromszékiek a Caritas segélyszervezet által közterekre kihelyezett ruhakonténerekbe, de ez nem elveszett hulladék, szelektív gyűjtésével, megmentésével szociális célt támogathatnak.

Hungarian

A romániai Caritas szervezetek használtruha-gyűjtő akciót indítottak 2013-ban az ország több megyéjében, ehhez csatlakozott a Gyulafehérvári Caritas is 2014 áprilisában.

Kapcsolattartó személy:
    Borbáth Zsolt
    Telefonszám:
    0735-735.113

A szociális gazdaság küldetése, hogy intézményeiben (szállodák, üzletek, logisztikai központok, asztalos műhelyek) a fair trade kereskedelmet a Gyulafehérvári Caritas szeretetszolgálat arculatával valósítsa meg. Mindezt úgy, hogy az adományokból és az eladott termékekből befolyt összegekkel segítsük a nélkülözőket és a rászorulókat, valamint az őket szolgáló szociális programokat.

Célunk a rászorulók megsegítése olyan programok szervezése által, amelyek lehetővé teszik a szociális problémák enyhítését. Megoldásokat, utakat keresni a szociális problémák megelőzésére.

2013. Június 20.
    Szeretetakciónk a gyermekekért

Sikeresen zárult immár harmadik alkalommal a Gyulafehérvári Caritas – Logisztika és a Zöld Székelyföld Egyesület közös szeretetakciója Csíkszeredában.

2013. Május 24.
    Csuhéfonás Szentdemeteren

1940 óta készítik a kukoricaháncs termékeket a faluban, ennek a hasznos és szép hagyománynak életben tartását segíti a Gyulafehérvári Caritas logisztikai ágazata.

2013. Március 25.
    Lelkigyakorlat és csapatépítés

Nagyböjt az elcsendesedés, a befele fordulás időszaka. Jó ilyenkor önmagunkban elmélyülni, ugyanakkor társainkkal közösen megélni a csendesség szépségeit.

2013. Március 24.
    Főegyházmegyei szociális fórum

Március 23-án a csíksomlyói Jakab Antal Felnőttképzési és Tanulmányi Központban találkoztak immár másodszor a főegyházmegyében szociális tevékenységet végző egyházközeli szervezetek,  kezdeményezések.

2012. Május 16.

Ezzel a mottóval indított kampányt a Gyulafehérvári Caritas, a Zöld SzékelyFöld Egyesület és két csíkszeredai partner iskola

Pages