Tud-Ászkodtak Etéden a gyerekek

• Helyszín: Etéd
    2018. Február 16.

Ifjú Tud-Ászok mérettettek meg 2018. február 9-én Etéden. Kilenc település 9 csapata, közel 150 gyerek küzdött a vándorkupa megszerzéséért. A történet kora reggel kezdődött, a lelkes diákok reggel 10 órakor az etédi Jósika Miklós Általános Iskola épületében gyülekeztek.

A program reggelivel vette kezdetét. A kilenc különböző színű csoport kiválasztott egy-egy osztálytermet, ahol a versenyek elkezdődhettek. A tanulékony Tud-Ászok Ozsdoláról, Szenterzsébetről, Etédről, Siménfalváról, Nagygalambfalváról, Zetelakáról, Udvarhelyről, Felsősófalváról és Korondról érkeztek. Összesen 146 gyermek sereglett össze, kiket 18 felnőtt és 8 önkéntes kísért és felügyelt.

A csapatoknak tíz versenyszámban kellett megmérettetniük ügyességüket és tudásukat. Szakképzett bírák és önkéntesek felügyelték a próbálkozásaikat:

• Betűvarázs Kelemen Boróka vezetésével;
    • Mesterségünk címere Tókos Norbert és András Levente vezetésével;
    • Állathangok Tófalvi Orsolya vezetésével;
    • Ki vagyok én? Kovács Csilla vezetésével;
    • Szókereső Máthé Száva Kamilla vezetésével;
    • Keresztrejtvény Hatos Noémi vezetésével;
    • Activity: Ambrus Szilvia vezetésével;
    • Ország-város Buzogány Erika vezetésével;
    • Szín Soduku Bodo Csilla vezetésével;
    • Pihenésként Mesesarok Sándor Kinga vezetésével.

Az agytekervényes játékok fél 11-kor kezdődtek és menetrend szerint 13 órakor végződtek. A gyerekek mosolygósan, jó hangulatban vonultak osztályokról–osztályra. Minden csapat menetrend alapján közlekedhetett. Amikor elfáradtak a pihenő sarokba nézhettek meg egy magyar népmesét.

13 óra után kezdetét vette a közös ebéd, melyet közös táncolással mozogtak le. Pár csapat bemutatta tánctudását ezzel motiválva egymást.

A záróünnepség az eredményhirdetésről és a díjak átadásáról szólt. A csapatok kíváncsian várták, hogy milyen eredményt értek el. Mindegyik csapat jó eredményt ért el és átvehette a jól megérdemelt jutalomcsomagját. Ezek az ajándékok oklevélből, társasjátékból, csokiból, almából és sok-sok dicséretből álltak. Az első három díjazott csapat minden egyes tagja érmet nyert, az első helyezettek pedig haza vihették a vetélkedő vándorkupáját.

A történet végén minden csapatról csoportkép készült, mindenki kezébe kapta csomagját, majd élményekkel és új ismeretekkel megrakott batyujával elindult a kis és nagy buszok felé, melyek a csendes havazásba hazaringatták a nap bajnokait.

A Nappali központok oktatási és szociális problémákkal küzdő gyerekek számára című projektről bővebben itt olvashatnak.

Akiknek köszönettel tartozunk:

AWG Service – jutalomajándékok