Mai multe știri

• Locație: Zabola
    2 Octombrie 2017 - 2 Octombrie 2017
    Am sărbătorit Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice la Zăbala

Colegii Caritas au sărbătorit Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice la Zăbala la data de 1 octombrie, într-o duminică de toamnă plină cu soare, cu mai mult de 250 invitați vârstnici.

13 Noiembrie 2017 - 15 Noiembrie 2017
    Conferinţa „Îngrijire şi calitatea vieţii”  pentru prima data la Tîrgu Mureş

Între 10-12 noiembrie 2017 în campusul tîrgumureşean al universităţii în parteneriat cu Universitatea Sapientia Facultatea din Tg. Mureş, Caritas Alba lulia, Kinaesthetics Romania și Stiftung Lebensqualität din Elveţia a organizat cu participarea a peste 120 de persoane din ţară şi din străinătate conferinţa internaţională „Îngrijire şi calitatea vieţii”.

14 Octombrie 2017 - 17 Octombrie 2017
    0 comentarii
    Un milion de stele, din nou cu succes

Au participat mai mult de 4.700 de persoane şi până acum au donat 40.686 de lei.

Locație: Regiunea Odorheiu Secuiesc, Miercurea Ciuc şi Gheorgheni
    2 Octombrie 2017 - 5 Octombrie 2017
    0 comentarii
    Este important soarta persoanelor în vârstă

Cu ocazia Ziua Mondială a Vârstnicilor am organizat evenimente în 9 localităţi din judeţul Harghita.

2 Octombrie 2017
    Și noi vrem să învățăm!

Campanie de strângere de rechizite

28 Septembrie 2017 - 12 Octombrie 2017
    0 comentarii
    Să arătăm dragostea și respectul nostru pentru persoanele în vârstă!

1 octombrie, ziua internaţională a persoanelor vârstnice este o iniţiativă nobilă realizată în întreaga lume, zi în care copii, tinerii şi adulţii îi felicită, îi urează sănătate şi fericire rudelor şi cunoştinţelor de vârsta a treia.

24 August 2017 - 11 Septembrie 2017
    Grădiniţă de vară la Sângeorgiu de Mureş şi Cotuş

În Grădinița de vară a lui Șamu au participat 47 de copii din localitățile Cotuș și Sângeorgiu de Mureș.

27 Iunie 2017 - 27 Iunie 2017
    0 comentarii
    Un parteneriat de 16 ani între Caritas Alba Iulia și Consiliul Județean Harghita

Ca și în anii precedenți, în 2017 Consiliul Județean Harghita sprijină programele derulate de Caritas Alba Iulia.

17 Mai 2017
    Etichete:
    Reflektor / Voluntariat – bucătărese din solidaritate

Voluntariat – bucătărese din solidaritate

Acțiunea Lasă urme! este organizată pentru a treia oară de către Asociația Caritas Alba Iulia, cu scopul de a pune tinerii în mișcare și de a-i îndruma pe căile voluntariatului. În cadrul acesteia, echipe formate din tineri entuziasmați trebuie să planifice o activitate de voluntariat și să o ducă la bun sfârșit, fiind evaluați la sfârșit de un juriu. Însă pentru cele șapte voluntare de la Cluj-Napoca, această acțiune înseamnă mult mai mult decât o simplă posibilitate de a practica voluntariatul.

11 Mai 2017 - 10 Iunie 2017
    Swimathon 2017 - Prima mea tabără de vară

Update: fotografii despre eveniment >>>

Anul acesta participăm în concursul de înot Swimathon pentru a doua dată, astfel poţi sprijini proiectul Prima mea tabără de vară a organizaţiei Caritas Alba Iulia până la 11 iunie.

Pages