Proiecte în derulare - Caritas Alba Iulia

Proiecte în derulare

• 2019 júniusának első napján a katolikus egyházfő, Ferenc pápa Csíksomlyóra látogatott. A Szentatya ebédjének elfogyasztására és megpihenésére a vatikáni küldöttség választása a Jakab Antal Házra esett. Az épületfelújítás 80%-ban elkészült, de fontos volt, hogy a Ház környezete, a felszerelés felújítása és a korábbi támogatásokból kimaradt munkálatok is megvalósuljanak, hogy ezáltal is méltóvá váljon erre az eseményre.

12/30/2019
    • Primăria Sîngeorgiu de Mureș în parteneriat cu Asociația Divers, Asociația ”Caritas - Asistență Socială” Filiala Organizației Caritas Alba Iulia și Școala Gimnazială ”Sfântu Gheorghe” a lansat proiectul O şansă pentru fiecare în Sîngeorgiu de Mureş în 2017.

08/31/2020
    • Proiectul vizează atât împărtășirea experienței vaste și diversificate a partenerilor, cât și explorarea şi abordarea unor noi metode, în scopul accesului unitar la o educație de calitate și la integrarea profesională a tinerilor defavorizați.

12/31/2021

Pages