Proiecte în derulare

• Primăria Sîngeorgiu de Mureș în parteneriat cu Asociația Divers, Asociația ”Caritas - Asistență Socială” Filiala Organizației Caritas Alba Iulia și Școala Gimnazială ”Sfântu Gheorghe” a lansat proiectul O şansă pentru fiecare în Sîngeorgiu de Mureş în 2017.

08/31/2020
    • Proiectul vizează atât împărtășirea experienței vaste și diversificate a partenerilor, cât și explorarea şi abordarea unor noi metode, în scopul accesului unitar la o educație de calitate și la integrarea profesională a tinerilor defavorizați.

12/31/2021
    • De la începutul lunii octombrie 2019, Asociația „Caritas - Asistență Socială” este implicată într-un parteneriat internațional pentru a contribui la evaluarea problematicii condițiilor de locuire a romilor și elaborarea recomandărilor de politici de dezvoltare în acest sens.

09/30/2021

Pages