Dezvoltare rurală

• 24 Noiembrie 2015
    0 comentarii
  • "Nu se poate construi o țară pentru ţărani, dar cred că oamenii ţărani pot construi o ţară. Eu cred că genul de om care a rezistat întunericului în condiții de siguranță timp de secole, este capabil de a construi cu instincte netulburate." - Erdei Ferenc

Scopul nostru este de a îmbunătăți modul tradiţional de viaţă în mediul rural, restabilirea rolului economiei în modelarea societăţii într-un mod ecologic și durabil. Împărtăşim credinţa omului de ştiinţă Johann Millendorfer: " Ţăranii nu sunt ultimii dintre oamenii de ieri, ci primii dintre oamenii de mâine."

Grup ţintă:

• fermieri şi casnice;