Kirándultak az otthon lakói

A gyergyószentmiklósi Szent Erzsébet Öregotthon lakóinak egy része idén is élményben gazdag kiránduláson vettek részt

Szeptember 21-én Hargita Megye Tanácsa résztámogatásával a kincses városba, Kolozsvárra utaztunk, ahol többek között a Diakónia Alapítvány által működtetett Jó Testvér Idősek Otthonába látogattunk el. Tapasztalatcsere volt, nem csak a személyzet számára, hanem számunkra, bentlakók számára is. A vezető, Tulit Katalin a csapatával fogadott. Terített asztal az udvaron: szőlő, kalács, üdítő, az otthon lakói körbe ülve vártak ránk.
Beszélgettünk, közösen énekeltünk, megnéztük az otthont.
Majd a Botanikus kertbe látogattunk: csodálatos volt a japán kert, az égbetörő üvegházakban életünkben először láttunk pálmát, banánfát és még sok különböző egzotikus növényt, halastavat, csodálatosan szép virágokat.
Koradélután Mérára, egy másik öregotthonba látogattunk, ahol ebéddel vártak. A vezető bemutatta a házat, majd az ott lakókkal és a személyzettel beszélgettünk.
Hazafele még megtekintettük a Szent Mihály-templomot és az ortodox katedrálist. Majd az autóbuszon mindenki kedvenc nótáját elénekeltük. Feltöltődve utaztunk haza.
Köszönjük a szervezőknek! (Kémenes István, a Szent Erzsébet Otthon lakója)