ASISTENT SOCIAL

ATRIBUȚII:

  • Realizarea anchetelor sociale si a studiilor de caz – munca pe teren,
  • Participare activa la pregatirea/realizarea/raportarea proiectelor,
  • Tinerea legaturii cu Departamentul Social al primariilor,
  • Participare la cursurile tinute/recomandate de catre organizatie,
  • Intocamirea si inregistrarea activitatiilor,
  • Planificarea si organizarea programelor,
  • Colaborare continua cu Departamentul Sociomedical.

AȘTEPTĂRI:

  • Studii superioare din domeniul asistenta socială,
  • Membru CNASR,
  • Cunoasterea limbii maghiare si a limbii romane la nivel de conversatie,
  • Abilitate de a lucra singur si in echipa,
  • Empatie, sensibilitate socială,
  • Valori creştine,
  • Punctualitate,
  • Capacitatea şi disponibilitatea de a lucra cu timp de muncă flexibil,
  • Bune abilități de comunicare.

REPREZINTĂ AVANTAJ:

  • Experiență în domeniu,
  • Cunostiinte de utilizare a calculatorului (Microsoft Office).

OFERIM:

  • Oportunități de dezvoltare profesională,
  • Program de mentorat (facilitarea integrării, management profesional, susținere permanentă),
  • Mediu de lucru plăcut, inspirațional și familial,
  • Oportunitate de angajare într-o organizație neguvernamentală cu o istorie stabilă.

DOCUMENTE NECESARE:

  • Scrisoare de intenție manuscris (maxim o pagină),
  • Curriculum Vitae (Europass),
  • Copii despre diplomele relevante.

Documentele necesare se trimit la jobs@caritas-ab.ro . Indicați poziția pe care doriți să aplicați.

Comitetul de examinare își rezervă dreptul la preselecție și dacă e cazul, la teste practice.

Persoanele selectate vor fi anunțate prin telefon pentru participarea la interviu.