Va participa și Asociația Caritas Alba Iulia la al XIX-lea Târg al ONG-urilor

Printre organizațiile neguvernamentale mureșene va participa și Asociația Caritas Alba Iulia la al XIX-lea Târg al ONG-urilor la Târgu Mureș. Evenimentul va fi deschis de Cafeneaua Civică, care va avea loc la Sala Radio joi, în data de 12 mai, începând cu orele 17.00. Târgul se va continua la Piața Trandafirilor cu prezentarea organizațiilor neguvernamentale locale sâmbătă, în data de 14 mai între orele 10.00-18.00.

Cortul Caritas va fi prezent lângă Ceasul cu Flori, aici așteaptă membrii asociației toți cei interesați de serviciile lor. Vizitatorii vor avea ocazia să cunoască activitățile Caritas conform programului de mai jos:

Între orele 11.00 – 12.00 și 13.00 – 18.00
-Prezentarea serviciilor prin conversații personale, fluturașe, publicații și filmulețe proiectate;
-Galeria foto a voluntarilor;
-Activități pentru copii cu psichopedagoii de la Educație și Dezvoltare Timpurie;
12.00 – 13.00 – Marșul Solidarității;
13.00 – Spectacolul ansamblelor folclorice lângă Ceasul cu Flori;
După 13.00 – Dansul persoanelor vârstnice de la Centrul de Zi „Maica Tereza” din Târgu Mureș.

Pentru mai multe informații dați click AICI.