Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont

A Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontban, közismert nevén Cseperedő programban, játékos formában fejlesztjük az olyan alapkészségeket, mint a nagymozgás, egyensúly, tájékozódás, beszéd, szociális készség, figyelem, emlékezet, ritmusérzék. Hangsúlyt fektetünk a kisgyermek (0-6 éves) fejlődésének nyomon követésére, a szülő-gyermek kapcsolat mélyítésére, a kisgyermekes családok szocializálására és a modellnyújtásra. A programok felépítése a gyerekek korosztályának és szükségleteinek megfelelő, a tevékenységek egyéni vagy csoportos formában heti rendszerességgel zajlanak. A gyermekek és szüleik év közben az épp aktuális ünnepnek megfelelő tematikus közösségformáló tevékenységeken vesznek részt, megtapasztalva a közösség megtartó erejét.

Egyéni foglalkozások:
  • Megkésett vagy eltérő fejlődést mutató gyermekeknek gyógypedagógiai vagy mozgáskompetenciai fejlesztése;
  • Segítő beszélgetés gyermekneveléssel, személyes vagy családi helyzettel kapcsolatosan;
  • Gyermekágyas program – az újszülött babáknak és családjaiknak szóló, a család otthonában felkínált program.

Csoportos foglalkozások:
  • Cseperedő foglalkozások 2 hónap – 3 év közötti kisgyermekeknek;
  • Ügyességi torna 4-7 éveseknek;
  • Mezítlábas kalandok 4-6 éves gyermekeknek;
  • Kincskereső kaláka 3-6 éveseknek;
  • Ritmikus torna és talajtorna 4-10 éveseknek;
  • Tematikus beszélgetéssorozat szülőknek, gyermeknevelés témában;
  • Várandós program – felkészítő várandós kismamáknak és jövendőbeli apáknak.

Rendezvények:
  • Nyári tábor óvodás gyermekeknek;
  • Téli/nyári bekukkantós napok, ünnepekhez kötött szabadidős programok;
  • Közösségfejlesztő rendezvények.

A Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont munkatársai és elérhetőségei:

Mezei Borbála (egyházmegyei koordinátor)
0736-004.369, borbala.mezei@caritas-ab.ro
Munkatársak Maros megyében: Fekete Ágnes-Heini, Furó Boglárka, Fodor Ghizella, Imre-Miklós Dalma, Nagy Annamária, Palotás Hajnal, Tölgyesi Izabella.
Pápay Kinga (Hargita megyei koordinátor)
0725-355.638, kinga.papay@caritas-ab.ro
Munkatársak Hargita megyében: Fekete Andrea, Kassay Noémi, Opra Orsolya, Pápay Kinga, Péter Beáta, Varga Bernadett.

E-mail cím: knf@caritas-ab.ro

A központok címei:
Marosvásárhely, Rózsák tere 61. szám;
Csíkszereda, Szent Ágoston tér 1-4. szám;
Székelyudvarhely, Kossuth Lajos 18. szám;
Gyergyószentmiklós, Máron Áron 22. szám.